Obaja si uvedomujú potrebu spolupracovať s vládou. Pellegrini sa obáva, že Korčok by to nedokázal, pretože chce byť protiváhou kabinetu. Korčok považuje za dôležitú aj nezávislosť prezidenta, no s vládou je pripravený spolupracovať na opatreniach pre ľudí.
"Hospodársky rast nedosahuje úroveň, akú by sme si želali," súhlasí Pellegrini. Súčasnú situáciu vyčíta aj predošlým vládam Igora Matoviča a Eduarda Hegera, ktorých súčasťou Korčok bol. Pellegrini tvrdí, že súčasná vláda napriek zlému stavu financií dokázala za uplynulé mesiace prijímať sociálne opatrenia, snaží sa naštartovať ekonomický rast prostredníctvom budovania a investícií. Dodal, že do prezidentského úradu by priniesol dlhoročné skúsenosti z politiky. Skonštatoval, že za svoju kariéru viedol delegácie do zahraničia a bol napríklad pri uzatváraní zmlúv so zahraničnými univerzitami.
Korčok podčiarkol aj potrebu vyriešiť odchody mladých ľudí do zahraničia. V ekonomickej oblasti môže podľa neho hlava štátu otvárať dvere podnikateľom aj regiónom a pomáhať im získavať investície. Aj v tomto by chcel spolupracovať s vládou Roberta Fica.
"To sám urobiť nemôžem," podotkol s tým, že hoci má skúsenosti z diplomacie a kontakty, na prijímanie zmien k lepšiemu potrebuje spoluprácu s vládou. Ohradil sa pritom voči kritike predošlých vlád. Podčiarkol, že vtedy fungovala zahraničná politika, za ktorú zodpovedal. Podotkol, že napriek zlej situácii s pandémiou sa podarilo vládam v minulom volebnom období presadiť aj výrazné opatrenia v sociálnej oblasti. Napriek tomu uznal, že vláda bola nevyužitá príležitosť.