Množstvo vody obsiahnuté v čiernej diere sa rovná množstvu všetkej vody, ktorá je k dispozícii vo svetových oceánoch, ak ju vynásobíte 140 biliónmi, píše LADbible. Je to číslo, ktoré sa ani nedá predstaviť.
Podľa vedca NASA Matta Bradforda, ktorý sa na objave podieľal, voda živí kvazar, čo je typ čiernej diery. "Prostredie okolo tohto kvazaru je veľmi unikátne v tom, že produkuje túto obrovskú masu vody," napísal Bradford vo vyhlásení. "Je to ďalší dôkaz toho, že voda je všadeprítomná v celom vesmíre, dokonca aj v tých najskorších časoch."
Podľa NASA astronómovia očakávali, že vo vzdialenom vesmíre nájdu vodnú paru, avšak v takomto rozsahu ju doteraz nezistili. Tímy skúmali najmä kvazar s názvom APM 08279+5255, ktorý obsahuje čiernu dieru 20 miliárd krát väčšiu ako Slnko s energiou ako tisíc biliónov sĺnk. Na základe toho sa Bradfordovmu tímu podarilo získať viac informácií o vode.
V ďalších prevratných vesmírnych správach vesmírny teleskop Jamesa Webba našiel svetlo na planéte podobnej Zemi. Planéta, známa ako TRAPPIST-1 b, sa svojím zložením podobá Zemi, pričom má aj približne rovnakú veľkosť ako naša planéta.
Výskum bol prelomový - prvýkrát sa podarilo zistiť, že svetlo vyžaruje iná planéta mimo našej slnečnej sústavy. Mohlo by to znamenať, že sme o krok bližšie k nájdeniu života tam vonku?