Disponuje tak obrovským politickým kapitálom a záleží len na ňom, ako s týmto potenciálom naloží. On sám hovorí, že si necháva čas na rozmyslenie a plán B nemá. Nový Čas urobil inventúru v možnostiach, z ktorých si môže vyberať.
Analytici o možných scenároch
Radoslav Štefančík, politológ
Vstúpi do existujúcej strany
- 30 %
V PS by mal najväčšiu možnosť sa politicky prezentovať a dostávať ako zástupca tejto strany dostatok mediálneho priestoru. Čo sa týka SaS, po odchode Richarda Sulíka z predsedníckej stoličky je otázna existencia celej politickej strany. Osobnostne by asi najlepšie zapadol medzi ľudí z Demokratov. Problém je však to, že Demokrati sú mimo parlamentu, nie sú financovaní štátom a médiá sa o nich zaujímajú len minimálne. A parlamentné voľby sú skutočne ďaleko. Pokiaľ ide o percentuálnu šancu, pri PS dávam 50 %, SaS 20 % a Demokratoch 20 %. Netreba zabúdať, že na Slovensku sú politické strany obchodným artiklom. Nemusíte zakladať novú stranu, stačí kúpiť starú, premenovať ju a máte akoby novú. Veľa politikov by o tom vedelo hovoriť. Toto mi však príde ako najmenej pravdepodobné zo všetkých straníckych možností - udeľujem 10 %.
Založí si vlastnú stranu
- 10 %
Je to jedna z možností. Ale pochybujem, či by mal ako bývalý diplomat budovať stranu so všetkým, čo k tomu patrí, vrátane regionálnych štruktúr. Navyše netreba zabúdať, že parlamentné voľby sú príliš ďaleko a čo s takou stranou, ktorá sa nezúčastní tri roky na voľbách.
Stiahne sa z politiky
- 1 %
Nikdy nehovor nikdy, ale ak sa už rozhodol vstúpiť do ringu a bojovať, hodil by flintu do žita.
Ako líder bude spájať opozíciu
- 0 %
Neviem si to v praxi vôbec predstaviť.
Vráti sa do diplomacie
- 0 %
Ako zamestnanec súčasného ministerstva zahraničných vecí? Neviem si predstaviť, že by sa znížil na takú úroveň, aby artikuloval v zahraničí názory tejto vlády, o ktorej povedal toľko zlých vecí. Ale percento by sa mohlo zvyšovať, ak by dostal ponuku od nejakej medzinárodnej organizácie, v ktorej by pôsobil ako vysoký úradník, či dokonca šéf tej organizácie.