Cameron v pondelok povečeral na Floride s Trumpom, vyzývateľom demokratického prezidenta Joea Bidena v novembrových voľbách, a následne odcestoval do Washingtonu, kde sa stretol so svojím americkým náprotivkom Antonym Blinkenom. Šéf britskej diplomacie opísal svoje stretnutie s Trumpom ako súkromné, no uviedol, že spolu hovorili napríklad o budúcnosti Severoatlantickej aliancie. Trump je pritom voči NATO často kritický.
Vo Washingtone sa Cameron stretne i s americkými zákonodarcami, pričom uviedol, že vyzve republikánmi vedenú Snemovňu reprezentantov, aby sa pohla vpred s balíkom pomoci pre Ukrajinu v hodnote 60 miliárd dolárov, o ktorého schválenie žiada Biden. "Neprišiel som sem so zámerom niekoho poúčať alebo niekomu hovoriť, čo má robiť alebo získať v rámci politického procesu. Prišiel som sem len ako dobrý priateľ, ktorý verí v túto krajinu, a verím, že je to vo vašom záujme," povedal Cameron.
Zároveň poukázal na to, že Irán, Severná Kórea a Čína budú sledovať to, ako dokážu spojenci stáť na strane svojich partnerov a ako im dokážu pomôcť. "A ako zastavíme túto protizákonnú a nevyprovokovanú agresiu," povedal Cameron. Trumpova kampaň v utorok oznámila, že Trump a Cameron rokovali o nadchádzajúcich voľbách v Spojených štátoch a Británii, o potrebe toho, aby si krajiny NATO plnili záväzky spojené s výdavkami na obranu, či o "ukončení zabíjania na Ukrajine".
Ukrajina varovala, že hrozí, že príde "o pôdu pod nohami" a už teraz majú vojaci muníciu na prídel. Rusko, ktoré po viac ako dvoch rokoch od začiatku invázie cíti, že je v prevahe, zase zintenzívňuje svoje útoky. Spomínaný balík pomoci v hodnote 60 miliárd dolárov pritom už schválil americký Senát, v ktorom majú väčšinu demokrati. Blinken v utorok uviedol, že je nevyhnutné, aby tak spravila aj snemovňa.