Izrael by sa podľa simulácia mal v tejto chvíli obrátiť na USA a oznámiť im, že konvenčné údery na iránske jadrové zariadenia len málo prispeli k obmedzeniu skladu ich zbraní. USA by vraj spoločný nálet na Irán neshcválili a radili by Izraelu, aby zmiernil boje, údajne z obavy pred jadrovou eskaláciou.
Izraelský premiér by sa teda bez podpory svojho najväčšieho spojenca mal rozhodnúť, že jedinou možnosťou sú jadrové zbrane. Izrael by však údajne mal spustiť aj kybernetické útoky, čím Iránu odkáže, aby ustúpil. Teherán sa izraelskej vôli nepodriadi. Namiesto toho USA by mali vyzvať Izrael, aby ustúpil.
Tel Aviv by sa podľa simulácie mal rozhodnúť v tomto momente spustiť desivú paľbu 50 jadrových zbraní proti 25 iránskym vojenským cieľom, aby ochromil sily Teheránu. Irán by mal spustiť vlastný jadrový úder proti izraelskej leteckej základni, kde pracujú americkí vojaci. Keď už by jadrové zbrane lietali oboma smermi, simulácia vojnových plánov sa končí.
Na dvojmesačnom cvičení sa zúčastnili americkí politici, odborníci na Blízky východ, vojenský personál a bezpečnostní analytici. Uskutočnilo ho minulý rok vzdelávacie centrum pre politiku nešírenia jadrových zbraní a predpovedalo udalosti vojny medzi Izraelom a Iránom v roku 2027, uvádza bulletin.
Začne útok Irán? Čítajte na ďalšej strane→