Ťažké diskusie
Podľa expertky vyhýbanie sa nepríjemným témam zvyčajne zhoršuje situáciu. Chalmet vysvetľuje, že ak sa bojíte hovoriť alebo byť úprimní, tieto nevraživosti naďalej bublajú pod povrchom a drobné poruchové línie vo vašom vzťahu sa prehlbujú. Mali by ste sa sami seba spýtať, prečo je pre vás ťažké otvoriť druhej polovičke určité témy a až potom sa postaviť situácii čelom - ale s chladnou hlavou. Psychoterapeutka navrhuje začať rozhovor: "Chcem hovoriť o niečom ťažkom. Môžeš mi venovať čas, aby som to vysvetlil?" Použite svoje slová, napíšte list, čokoľvek - pokiaľ komunikujete.
Dôležitý je spoločný čas, no aj čas strávený osamote
Chalmet povedala: "Vzťah prosperuje vďaka nezávislosti, pričom každý z partnerov si zachováva svoju individualitu. Spojenie v jednej línii je zabijakom vášne - vzrušenie je nulové. "V terapii to nazývame "spoluzávislosť" a často sa to vyskytuje u ľudí, ktorí sa ľúbia. Robíte spoločné rozhodnutia a upravujete svoje názory tak, aby vyhovovali tomu druhému; radšej nevyjadríte, čo skutočne cítite, v prípade, že to spôsobí rozrušenie alebo konflikt. A tak sa hádate."
Ak sa teda jeden druhému pletiete pod nohy, využite toto napätie ako pohonnú látku, aby ste preskúmali veľký svet tam vonku - na vlastnú päsť - predtým, než sa vrátite a vdýchnete vášmu romániku nový život.