Dnes sa miesto zmenilo na moderné centrum, ktoré majú v obľube hlavne mladí ľudia. Čo z Nív robí lukratívnu štvrť? Mladšie generácie si asi ani nebudú vedieť predstaviť, že dnešnú ulicu Mlynské nivy kedysi roztínalo na dve časti Novozámocké rameno Dunaja.
To tieklo v súbehu s ulicami Vajanského nábrežie, Dostojevského rad a Továrenská. V oblasti dnešnej križovatky Tomášikovej ulice a Trnavskej cesty sa otáčalo a zo severnej časti obtekalo Prievoz. Vo Vrakuni sa vlievalo do Malého Dunaja. Podľa etnologičky Kataríny Nádaskej bol cez rameno v mieste dnešného križovania s Košickou ulicou postavený drevený most.
„Rameno bolo koncom 19. storočia zasypané, no boli tu zrejme mlyny. Tie dali aj názov ostrovu, ktoré rameno vytváralo na svojom pravom brehu. Z vodných mlynov sa už nezachoval žiadny, iba donedávna sa na križovatke Plynárenskej ulice a Mlynských nív nachádzala trojpodlažná budova z konca 19. storočia, ktorá pôvodne slúžila ako parný mlyn, ale to už v neskoršom období. V roku 1997 bolo v budove oddelenie molekulárnej genetiky Ústavu experimentálnej onkológie SAV,“ vysvetľuje etnologička.