Lekári vykonali aj röntgen hrudníka, krvné testy a biopsiu kože - tá potvrdila ich podozrenie, že má Stevensov-Johnsonov syndróm (SJS). Pacientku hospitalizovali na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici, kde bola napojená na infúziu a dostala sedemdňovú liečbu antibiotikami a očnými kvapkami.
Do hrdla jej tiež zaviedli hadičku na podávanie tekutín a lézie okolo úst jej ošetrili ústnymi vodami a lokálnymi anestetikami. "Po siedmich dňoch od prijatia sa stav pacientky výrazne zlepšil, bola prepustená a odporúčaná na pravidelné kontroly u dermatológa, oftalmológa a internistu," uviedli odborníci.
Ibuprofen je celosvetovo najpoužívanejším liečivom pri liečbe miernej a stredne silnej bolesti a zápalu a podľa lekárov je všeobecne považovaný za bezpečný. Napriek tomu zriedkavý prípad tejto ženy poukazuje na potenciálne nebezpečenstvo závažnej reakcie, akou je SJS. "SJS sa častejšie spája s niektorými infekciami a inými liekmi, ako sú antibiotiká a antikonvulzíva (lieky proti epilepsii), napriek tomu boli zaznamenané zdokumentované prípady spojené s užívaním ibuprofenu," dodali lekári.