Aplikácia umožňuje totiž používateľom zbierať body sledovaním videí a vymieňať ich za hodnotné veci, ako sú napríklad poukážky Amazon. Komisia chcela vedieť, ako platforma pred spustením novej aplikácie vyhodnotila riziko vzniku návyku a riziká pre duševné zdravie, najmä v prípade detí. Zákon Európskej únie (EÚ) o digitálnych službách (DSA) vyžaduje, aby veľké platformy posudzovali a zmierňovali takéto riziká.
"Môžeme potvrdiť, že sme dostali odpoveď od TikToku," povedal v utorok agentúre DPA hovorca komisie. Dodal, že európska exekutíva teraz "posúdi reakciu a rozhodne o prípadných ďalších krokoch".
Komisia si informácie pôvodne vyžiadala už 17. apríla s nezáväznou lehotou nasledujúci deň. TikTok vtedy odpovedal, že vykonal posúdenie rizika, ale dokument nemôže zdieľať. Komisia následne 22. apríla vydala záväzný príkaz.
Čínska platforma vo vyhlásení uviedla, že systém odmeňovania TikTok Lite nie je k dispozícii neplnoletým a má denný limit na počet videí, ktoré je možné sledovať za odmenu.