Jeho črevá však osídlili pivné kvasinky a začali tam bujnieť, takže mu cukry fermentovali na etanol, ktorý sa neustále vstrebával do krvi. Spomínaný muž získal oficiálnu správu od lekára, ktorá potvrdila syndróm automatického kvasenia alkoholu v črevách, a súd muža obvinenia oslobodil.
Jeho právnička Anse Ghesquierová uviedla, že ide o nešťastnú zhodu okolností, že jej klient pracuje v pivovare. Traja lekári, ktorí ho nezávisle na sebe vyšetrili, potvrdili, že trpí ABS (anglicky doslova syndrómom automatického pivovaru).
Súd uznal, že sa v mužovom prípade uplatnili zákonom nepredvídané faktory, a oslobodil ho obvinenia. V súčasnej dobe je na celom svete oficiálne diagnostikovaných okolo dvoch desiatok osôb s týmto ochorením.
Lekári v Univerzitnej nemocnici v Gente pivovarníkovi diagnostikovali ABS a predpísali mu nízkosacharidovú diétu, ktorá jeho stav ale nevyriešila. Pristúpili k transplantácii stolice, pri ktorej sa pacientovi odoberie vzorka zdravej stolice od darcu a implantuje do čreva.
Fekálne transplantácie sú stále častejším postupom, ktorého cieľom je nahradiť neúčinné alebo chybné baktérie v tele správne fungujúcimi mikróbmi. Muž tvrdí, že jeho príznaky krátko po zákroku vymizli, a kontrolná návšteva po dvoch rokoch od zákroku potvrdila, že sa príznaky neobnovili.