3. Nafúknutá tvár
Po prehýrenej noci nie je nezvyčajné zobudiť sa s opuchnutou tvárou. Je to zvyčajne spôsobené dehydratáciou a reakciou tela na toxíny v alkohole. Alkohol spôsobuje, že telo stráca viac vody ako získava, pretože je močopudný. To môže viesť k zadržiavaniu vody, pretože telo sa snaží zadržať jej čo najviac. Následkom je opuchnutá či nafúknutá tvár.
Avšak pre tých, ktorí bojujú so závislosťou od alkoholu, tento opuch nie je len ranným efektom - stáva sa stálou charakteristikou ich vzhľadu. Je to preto, že telo sa neustále vyrovnáva s následkami nadmernej konzumácie alkoholu. Je tiež potrebné poznamenať, že zneužívanie alkoholu často vedie k zvýšeniu telesnej hmotnosti v dôsledku vysokého obsahu kalórií vo väčšine alkoholických nápojov, čo môže ďalej prispievať k opuchom tváre.
4. Žltkastý tón
Dlhodobá konzumácia alkoholu môže spôsobiť značné poškodenie pečene, kľúčového orgánu zodpovedného za detoxikáciu organizmu. Jedným z najzjavnejších príznakov poškodenia pečene je žltkastý tón na koži a v očiach.
U jedincov bojujúcich s dlhodobým alkoholizmom sa žltačka stáva jasným indikátorom vnútorných škôd, ktoré alkohol spôsobil. Je dôležité poznamenať, že žltačka nie je výlučne pre alkoholikov. Môže sa vyskytnúť u kohokoľvek s poruchou funkcie pečene. V kontexte alkoholickej tváre však slúži ako silný signál o vážnych následkoch pitia.