Ukazuje sa, že projekt má zmysel aj pre nemocnicu, čo potvrdila primárka pediatrie Zuzana Veisenpacherová. „Zmena s príchodom a činnosťou babíc prišla v tom, že na oddelení máme väčší poriadok v rámci rešpektovania pravidiel a zlepšenia komunikácie,“ povedala.
Babica Mirka (36) sa stará prevažne o detičky v domácom prostredí. „Rozvíjam ich zo všetkých strán. Učím ich aj jazyk. Rozprávam sa veľa aj s matkami. Starám sa o 18 detí. Z nich sú traja autisti a jeden je hluchonemý. Riešim aj rodinné, manželské a sociálne problémy,“ povedala Mirka a doplnila ju Diana (33): „Učíme mamičky, čo treba. Ak vidíme, že treba pre ženu alebo dieťa lekársku starostlivosť, tak to zabezpečíme. V nemocnici pomáhame s komunikáciou a odbúravame ich strach a predsudky.“
Pozitívne projekt hodnotí aj Magdaléna Rottová, riaditeľka Asociácie pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu, pod ktorú Misia 1 000 patrí. „Je to o prekonávaní následkov generačnej chudoby, nie je to len rómsky problém. Podarilo sa nám ten projekt profesionalizovať vďaka Nórskym grantom a dnes už aj vďaka Ministerstvu vnútra SR a vďaka všetkým darcom, malým aj veľkým. Náš projekt ideme rozšíriť aj do Vranova nad Topľou,“ podotkla.