Obžalovaný na súd neprišiel, ale dal súhlas, aby sa konalo v jeho neprítomnosti. Samosudca doplnil dokazovanie v tom rozsahu, ako mu to prikázal NS SR. Snažil sa vypočuť svedkov Vladimíra Machaja a Romana Kudláčka, ktorí figurovali v korupčnej kauze. Obaja však využili svoje právo a odmietli vypovedať. Čítali sa preto ich rozsudky. V prípade oboch išlo o dohody o vine a treste. Podplácanie či sprostredkovanie úplatku pre sudcu priznali a dostali podmienečný trest, respektíve finančný.
ŠTS na návrh obhajoby napokon rozhodol o prerušení trestného stíhania z dôvodu, že Ústavný súd (ÚS) SR pozastavil časť právneho predpisu, ktorý má vplyv na rozhodnutie v tejto veci. Ide o výšku trestnej sadzby. Kým ÚS SR nerozhodne, dovtedy bude konanie prerušené. Prokurátor voči tomu podal sťažnosť.
"Pozastavená časť právneho predpisu má vplyv na rozhodnutie vo veci. Podstatným spôsobom sa menia trestné sadzby, mení sa celá koncepcia trestania. Podľa právnej kvalifikácie uvedenej v obžalobe môjmu klientovi v súčasnosti hrozí trest päť až 12 rokov, ak by však ÚS SR nekonštatoval neústavnosť, trest by tam bol od troch do osem rokov," vysvetlil obhajca obžalovaného Ivan Heger.
"Nesúhlasím s rozhodnutím súdu, podľa mňa nie sú splnené okolnosti pre prerušenie trestného stíhania v tejto konkrétnej veci. Dôvody zhrniem v odôvodnení sťažnosti," reagoval prokurátor.