"Samozrejme hovoríme o vyhláseniach pána (Emmanuela) Macrona a vyhláseniach britských predstaviteľov," povedal Peskov. "Toto je úplne nové kolo eskalácie napätia, je to bezprecedentné a, samozrejme, vyžaduje si to osobitnú pozornosť a osobitné opatrenia," dodal.
Ruskí predstavitelia opakovane označili za mimoriadne nebezpečné vyjadrenia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o možnom zapojení Paríža do vojny na Ukrajine. Takisto tvrdia, že Spojené štáty a ich európski spojenci podporou Ukrajiny v jej vojne s Ruskom tlačia svet do konfrontácie medzi jadrovými mocnosťami.
Nestrategické jadrové zbrane, tiež známe ako taktické jadrové zbrane, sú navrhnuté na použitie na frontovej línii. Vo všeobecnosti sú menšie ako strategické, ktoré boli zatiaľ ako jediné použité v druhej svetovej vojne, a sú určené na zasiahnutie konkrétnych cieľov. Môžu byť umiestnené na rakety krátkeho doletu, ale aj pozemné míny, delostrelecké granáty či torpéda. Rusko a USA sú najväčšie jadrové veľmoci na svete, ktoré majú k dispozícii väčšinu z 12.100 jadrových hlavíc. Tretí najväčší jadrový arzenál má Čína, nasledujú Francúzsko a Británia.