Výrobcovia zo Švajčiarska však tento plán zrušili, aby cestujúcim poskytli viac priestoru v ubytovacích priestoroch vzducholode. Ako uviedol generálny riaditeľ spoločnosti AirYacht Guillaume Hoddé, vzducholoď sa nespustí na vodu a ostane výlučne vo vzduchu.
„Spoločnosť sme založili so snom o živote vo vzduchu. Vo výške budete môcť vidieť a cítiť prostredie takmer s neobmedzenou dostupnosťou. Bude to niečo úplne odlišné ako pri akomkoľvek inom spôsobe cestovania,“ uviedol Hoddé pre magazín Robb Report.
To, kedy bude vzducholoď hotová, odmietol upresniť, ale prvé letové testy sú naplánované na rok 2026. Po úpravách by mala byť komerčne dostupná o dva roky neskôr. Vzducholoď bude fungovať na hybridný pohon s cieľom prevádzkovať ju do roku 2030 na vodíkový pohon bez emisií.
Maximálna výška, ktorú bude vedieť dosiahnuť, bude približne 3 kilometre, pričom bude schopná zostať stáť na jednom mieste, aby si hostia mohli vychutnať dlhodobý výhľad na konkrétne oblasti. Hoddé predpokladá, že AirYacht bude lietať nad všetkými typmi terénu od polárnych oblastí cez africké savany až po krásne zelené oblasti Francúzska. Loď je navrhnutá pre 12 cestujúcich a troch pilotov.