Pri prezeraní jedálneho lístka nie je nič výnimočné, že sa pri slovenských názvoch uvádza aj nemecký a anglický názov. Kameňom úrazu je práve náš najtradičnejší pokrm, halušky s bryndzou. Popis „Dumplings with sheep cheese and bacon“ možno pre našinca vyznieva ťarbavo, no tieto „dumplings“ majú rôznorodú podobu.
Portál Taste Atlas zverejnil stovku špecialít, ktorých základ sa možno až tak nelíši od našich halušiek, no vzhľad, chuť či príprava dáva týmto jedlám rôznorodú podobu.
Prvých päť miest obsadili pokrmy ázijských krajín. Zlatá priečka patrí pre nás nie tak známym siomay. Indonézske plnené taštičky pôvodne do krajiny priniesli čínski imigranti. Knedlíky majú tvar šišiek a plnia sa rybím mäsom, kapustou, zemiakmi, tofu a tiež exotickou prísadou. Tú v ich končinách volajú horký melón či horká uhorka.
Hollywoodska hviezda vychválila slovenskú slaninu.
Piate miesto patrí jiaozi. Špeciality v tvare polmesiaca sa vyrábajú z nekysnutého cesta a rôznych druhov náplní. Medzi najpopulárnejšie kombinácie patrí mleté mäso, vajce, tofu alebo zelenina. Môžu byť varené, vyprážané na panvici alebo dusené.
Záleží aj na tom, v ktorej časti Číny sa táto pochúťka podáva. Knedličky majú špecifickú náplň, tvar a spôsob varenia. Na severe sa plnia bravčovým mäsom, následne sa vypražia na panvici s pozláteným dnom. Južné regióny, hlavne kantonské oblasti servírujú dim sum – parené knedličky rôznych náplní, ktoré si doprajú aj na raňajky.
Ktorý náš sused obdržal šiestu priečku a ako skončilo Slovensko? Čítajte ďalej >>>