V súčasnosti neexistuje žiadna zákonne stanovená hranica pre piercing uší. Lekárka však má vlastnú teóriu. Detičkám odporúča nasadiť náušničky až od siedmeho roka života. Týmto pravidlom sa dokonca sama riadi. Mamička má dve deti vo veku 10 a 12 rokov a pri výbere správneho zariadenia a náušničiek bola veľmi opatrná.
Po prepichu je ideálne miesto dezinfikovať dvakrát denne. Ešte predtým však apeluje na správny výber zariadenia. Tania odporúča lekára alebo zdravotnú sestru, čo je zárukou profesionálneho zákroku v sterilnom prostredí. Pri výbere šperkov by rodičia mali byť tiež opatrní. Stávkou na istotu je každopádne 18-karátové zlato.
Ako sa po uverejnení ukázalo, Tania nie je jediná, ktorá má nepopulárny názor na prepichávanie uší. Rovnakú mienku má aj ďalšia lekárka. "Bábätká nepotrebujú náušnice!," potvrdila. Pre doktorku sú totiž nikel a riziko alergií či infekcií najviac znepokojivé.
Okrem šperkov sa nikel nachádza aj v prackách na opasku, niektorých hračkách a dokonca aj v potravinách, ako sú sója, čokoláda, orechy a konzervy. Síce trochu odbočila od témy, no neodporúča ani chodenie v topánkach po dome, ak máte v domácnosti malé dieťa. Opäť platí, že sa týmto spôsobom rozširujú nebezpečné baktérie.