Raísí a spolu s ním aj šéf iránskej diplomacie Hosejn Amír Abdollahján, zahynuli pri havárii vrtuľníka pri návrate z provincie Východný Azerbajdžan na severozápade Iránu, kde s azerbajdžanským prezidentom Ilhamom Alijevov inaugurovali projekt výstavby novej priehrady.
Kým dva vrtuľníky z vládneho konvoja sa do Teheránu bezpečne vrátili, tretí, na ktorého palube bol aj Raísí, bol od nedele popoludnia nezvestný. Následne sa objavili špekulácie o príčinách nehody: mohlo ju spôsobiť zlé počasie, technická porucha na vrtuľníku či dokonca sabotáž. Iránske úrady zatiaľ neuviedli príčinu nehody - v oblasti letu však v nedeľu panovalo nepriaznivé počasie. Zlé poveternostné podmienky skomplikovali aj pátracie a záchranné práce. Predpokladané miesto pádu bolo neprístupné po ceste, čo podľa miestnych správ prinútilo záchranné tímy postupovať pešo.
Agentúra DPA doplnila, že iránske letectvo sa považuje za zastarané a jeho modernizácia je zložitá pre medzinárodné sankcie. Mnohé z iránskych lietadiel pochádzajú ešte z čias pred islamskou revolúciou z roku 1979, keď Irán udržiaval úzke vzťahy so Spojenými štátmi. Aj vrtuľník, na ktorého palube bol Raísí, bol americkej výroby.