Bezpečnostná rada OSN si uctila pamiatku obetí havárie vrtuľníka v iránskych horách minútou ticha už 20. mája. Zástupca veľvyslanca USA pri OSN Robert Wood sa vtedy "neochotne" postavil spolu so svojimi 14 kolegami, konštatoval Reuters.
V rovnaký deň Spojené štáty oficiálne vyjadrili sústrasť v súvislosti s Raísího smrťou, ale hovorca Bieleho domu pre otázky národnej bezpečnosti John Kirby v ten istý deň pripomenul, že "Raísí bol nepochybne muž, ktorý mal na rukách veľa krvi".
Administratíva prezidenta USA Joea Bidena bola za tieto prejavy sústrasti Iránu ostro kritizovaná niektorými republikánskymi členmi Kongresu. Vzťahy Iránu a USA sú historicky turbulentné a plné protichodných tendencií. Zatiaľ čo do roku 1979 išlo o vzťahy viac-menej spojenecké, po islamskej revolúcii ide o otvorene nepriateľský vzťah.
Raísí bol vnímaný ako potenciálny nástupca najvyššieho vodcu ajatolláha Alího Chameneího. O život prišiel, keď vrtuľník, ktorým sa 19. mája vracal do Teheránu, v zlom počasí havaroval v horách na hranici s Azerbajdžanom.