Táto téma je v čínskej spoločnosti silne cenzurovaná a všetky zmienky alebo odkazy na sociálnych médiách sú mazané. V aplikáciách na odosielanie správ a v sociálnych médiách, ako sú WeChat a Douyin, podľa diskutérov i skúseností spravodajcov agentúry Reuters nebolo možné, aby si používatelia zmenili svoje profilové obrázky.
Tí diskutéri na sociálnych sieťach, ktorí chcú cenzúru zmiasť, začali používať namiesto 4. júna ako dátum 35. máj. Funkcia chatu veľmi populárnych online hier, ako napríklad Honnor of King, Identity V či Three Kingdoms, je v dnešný deň deaktivovaná.
Demonštrácie za dodržiavanie základných ľudských sa na námestí Tchien-an-men konali od 15. apríla do 4. júna 1989. Ich potlačenie armádou a políciou si podľa odhadov vyžiadalo od 1000 do 10.000 obetí na životoch. Čína oficiálne priznáva len zhruba tri stovky obetí.
Tieto protesty vyprovokovala smrť bývalého generálneho tajomníka Komunistickej strany Číny Chu Jao-panga (15. apríla 1989). Akcie na pamiatku tohto reformného politika veľmi rýchlo prerástli do manifestácií za prehĺbenie demokratických zmien, za slobodu prejavu, tlače a potieranie korupcie, pričom protestné zhromaždenia sa rozšírili aj do ďalších miest.