Ako informovala britská stanica BBC, polícia na mieste - v sídle mládežníckej vetvy Navaľným založenej nadácie Fond boja proti korupcii (FBK) - zadržala a vypočula asi 30 ľudí. Zhromaždenia na pamiatku Navaľného sa v utorok konali aj v iných mestách po celom svete i v Rusku.
V ruských mestách polícia zadržala niekoľko ľudí, ktorí kládli kvety na pamiatku politika. Z informácií platformy OVD-Info, ktorá monitoruje počty zadržaných počas opozičných protestov v Rusku, ide o najmenej päť ľudí. K zadržaniam došlo v Novosibirsku, Moskve a Ufe. Vo viacerých ruských mestách polícia preverovala doklady účastníkov protestov.
Koncert v Berlíne bol v utorok podvečer vysielaný naživo na kanáli Navaľnyj LIVE na platforme YouTube. Jeho organizátori prisľúbili, že výťažok z predaja vstupeniek venujú politickým väzňom v Rusku. Na koncerte vystúpili viacerí ruskí hudobníci, napr. raper Noize MC, elektronicko-hip-hopové duo Aigel, skupina Kasta či punkrocková skupina Pornofiľmy.
Navaľnyj, najvýraznejší odporca ruského prezidenta Vladimira Putina, zomrel v polovici februára po viac ako troch rokoch väznenia, z ktorých veľkú časť strávil na samotke. Jeho zdravie bolo pritom podlomené otravou nervovoparalytickou látkou typu novičok, z ktorej - za pomoci bulharského investigatívneho novinára Christa Grozeva - usvedčil agentov ruskej tajnej služby FSB.
Navaľnyj bol vzatý do väzby v januári 2021 ihneď po svojom návrate z Nemecka, kde sa zotavoval z otravy novičkom. Úrady ako dôvod pre jeho vzatie do väzby uviedli porušenie podmienok podmienečného trestu, ktoré neskôr súd nahradil nepodmienečným odňatím slobody. Následne boli voči Navaľnému vznesené ďalšie obvinenia a vynesené prísne tresty, ktoré boli jeho sympatizantmi vnímané ako odplata za jeho politickú kampaň proti Kremľu a Putinovi osobne.