TASR prináša na základe oficiálnej stránky EÚ venovanej voľbám do EP stručný prehľad odlišností medzi krajinami v nadchádzajúcich eurovoľbách, ktoré sa uskutočnia 6.-9. júna.
Termín i počet dní, kedy občania jednotlivých krajín prichádzajú k volebným urnám sa v jednotlivých štátoch rôznia z dôvodu ich volebných tradícií. Hlasovanie sa začne vo štvrtok 6. júna v Holandsku. Nasledujúci deň sa eurovoľby uskutočnia v Írsku a v sobotu v Lotyšsku, na Slovensku a Malte. Až v 20 členských krajinách Únie volia občania svojich zástupcov v nedeľu 9. júna. V dvoch štátoch sa uskutočnia voľby počas dvoch dní, konkrétne 7.-8. júna v Česku a 8.-9. júna v Taliansku. Ako informuje oficiálna stránka, z tohto dôvodu budú známe prvé výsledky až v nedeľu večer, keď sa uzavrú volebné miestnosti vo všetkých krajinách.
Ďalším rozdielom medzi niektorými štátmi je vek, od ktorého môžu Európania voliť. V Belgicku, Nemecku, Rakúsku a na Malte, môžu občania Únie hlasovať už od 16 rokov, v Grécku je veková hranica posunutá o rok neskôr. Zvyšok krajín EÚ vrátane Slovenska má vekovú hranicu nastavenú na 18 rokov. Líši sa aj minimálna veková hranica na kandidatúru - zatiaľ čo v Španielsku môžu kandidovať za europoslancov 18-roční, tak na Slovensku a v Česku sa limit posúva na 21 rokov. V Grécku a Taliansku sa kandidáti môžu o post europoslanca uchádzať až od 25 rokov.