Spomalenie starnutia mozgu
Vplyv škorice sa nezastavuje pri hladine cukru v krvi; škorica je sľubný doping aj pre starnúci mozog. Vďaka zlúčeninám, ktoré by mohli brániť hromadeniu bielkovinových fragmentov spojených s ochoreniami, ako je Alzheimerova choroba, má škorica potenciál na zachovanie kognitívneho zdravia, hoci v tejto oblasti prebieha ďalší výskum.
Podpora čriev
Vyzerá to tak, že pri konzumácii škorice sa zlepšuje aj zdravie čriev. Prebiotické vlastnosti škorice by mohli pomôcť obnoviť zdravú bakteriálnu rovnováhu v črevách, čo by mohlo zmierniť tráviace problémy a podporiť celkové zdravie tráviaceho traktu. Antibakteriálne vlastnosti: Škorica má známe antibakteriálne vlastnosti vrátane schopnosti inhibovať rast a množenie niektorých baktérií. To môže byť prospešné na udržanie rovnováhy mikrobiómu v črevách a predchádzanie nežiaducim bakteriálnym infekciám. Zníženie zápalu: Niektoré štúdie naznačujú, že škorica má protizápalové účinky. Chronický zápal môže byť spojený so zdravotnými problémami v tráviacom trakte, a preto môže prínos protizápalových vlastností škorice podporovať zdravie čriev. Podpora trávenia: Škorica môže stimulovať tráviaci proces a pomôcť v regulácii hladiny cukrov v krvi. To môže byť užitočné pre ľudí s citlivým tráviacim systémom a tiež pre tých, ktorí sa snažia udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi.
Pozitívny vplyv na srdce
Škorica môže byť prospešná aj pre srdce. Pravidelná konzumácia by mohla pomôcť znížiť hladinu triglyceridov a cholesterolu v krvi, čo pozitívne prispieva k zdraviu srdca a ciev.
Zníženie krvného tlaku
Škorica by mohla podporiť aj krvný tlak, ktorý je dôležitým faktorom zdravia srdca. Prvé dôkazy naznačujú jej spojitosť s krátkodobým znížením krvného tlaku, hoci na vyvodenie konkrétnych záverov sú potrebné rozsiahlejšie štúdie.