Študentke exotická reč učarovala, keď mala len 13 rokov a navštevovala lekcie kung-fu. Na vysokej škole dostala štipendium do Číny. Dievča, ktoré predtým nemalo šancu cestovať, si v tom momente splnilo obrovský sen. Prvé kolo súťaže absolvovala v Číne, čo bolo oveľa náročnejšie v porovnaní so súpermi, ktorí ho podstúpili doma.
Výučbové rozdiely v rámci konkurencie sú odlišné, ťažko ich porovnávať. „Väčšina z 200 účastníkov žije od detstva v Číne. U nás v Tianjine boli 3 výhercovia, z nich jeden je polovičný Číňan a dvaja tam žijú už od detstva,“ rozhovorila sa študentka.
Do ďalšieho kola sa dostala vďaka špeciálnemu oceneniu za najlepší výkon na pódiu. Predstavovalo to spojenie jazykových i recitačných schopností v kombinácii s ostatnými osobnými zdatnosťami. Na otázku, prečo ju vybrali, porotcovia odvetili, že má dobrú čínštinu, je prirodzená a dokáže zaujať.
„Páčilo sa im, že ako žena viem kung-fu a som tiež autorkou čínsko-slovenskej knihy. Namiesto pôvodného plánu – prevzatia si ocenenia Tvorivý čin roka 2024 v oblasti literatúry, tak budem v Žhangijane v živom vysielaní zastupovať Slovensko ako dôkaz, že aj ľudia z malej krajiny, ako je naša, sa dokážu naučiť po čínsky,“ prezradila.