Suverénne najväčšej obľube sa z tohto pohľadu teší bývalý premiér Ľudovít Ódor (47). Strana PS, za ktorú kandidoval, valcovala predovšetkým v Bratislave. Kde boli bašty ostatných strán a prečo sa tentoraz tak výrazne presadilo nežné pohlavie?!
Hoci prieskumy do Európskeho parlamentu dlhodobo favorizovali PS, málokto si trúfal odhadnúť, ako s preferenciami zamáva atentát na Roberta Fica. Ako sa na konci dňa ukázalo, strany si udržali svoje tradičné bašty. Progresívci oslovili ľudí vo všetkých krajských mestách, v Bratislave získalo Progresívne Slovensko takmer polovicu všetkých hlasov. Smer zase bodoval na Považí, Ponitrí a na východnom Slovensku.
>>>FOTO zvolených europoslancov a počet odovzdaných hlasov TU<<<
Kde ukoristili hlasy
Z pohľadu politológa Radoslava Štefančíka sa prekvapenia nekonali ani pri ďalších stranách. „KDH už tradične zbieralo body na Orave a v okolí Prešova, Republika zvíťazila napríklad v okrese Krupina, kde kedysi vyhrával Marián Kotleba. Aliancia získala tri okresy na juhu Slovenska,“ uviedol.
Vo všeobecnosti platilo, že v mestách sa viac darilo súčasnej opozícii a v menších obciach odovzdali hlasy skôr koalícii. Najviac sa celoslovenským výsledkom priblížila obec Trenčianska Turná, najmenší záujem zaznamenali na východe v obci Lomnička, kde prišlo k volebným urnám len 1 % voličov, naopak, najviac ich bolo v Bratislave I.