Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

V Košiciach vystavujú 7 000 motýľov: Z FOTO vám spadne sánka! To musíte vidieť

V Košiciach vystavujú 7 000 motýľov: Z FOTO vám spadne sánka! To musíte vidieť

Zdroj: nmh/jb

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Pestrofarebná výstava! Botanická záhrada v Košiciach pripravila expozíciu s názvom Motýle exotických trópov, ktorá v skleníku potrvá až do konca júna. V rámci jubilejného 15. ročníka pripravili až 7-tisíc motýľov. Vedúci oddelenia okrasnej a úžitkovej flóry botanickej záhrady Róbert Gregorek je presvedčený, že návštevníci si prídu na svoje. Na aké druhy by ste sa mali pozrieť zblízka?

Ázijský lastovičník

Papilio lowii, veľký žltý mormon alebo tiež ázijský lastovičník, je motýľ z čeľade Papilionidae. Tento druh prvýkrát opísal Herbert Druce v roku 1873. Vyskytuje sa na Borneu v Indonézii a na Filipínach. Rozpätie krídel má od 107 do 126 mm. Larvy sa živia citrusovými rastlinami. Dospelé jedince sajú nektár na rôznych kvetoch.

Páskovaný oranžový heliconian

Monotypický rod pochádza z čeľade motýľov Nymphalidae. Jeho jediný druh Dryadula phaetusa, známy ako tzv. páskovaný oranžový heliconian, páskovaný pomaranč alebo oranžový tiger, pochádza z Brazílie a prelietava do stredného Mexika. V lete ho možno zriedka nájsť aj na sever pri centrálnej Floride.

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    okáň pajaseňový / motýľ / mola / hmyz
    Zdroj: NČ / ms

    Zebra dlhokrídlová

    Druh motýľa patriaci do podčeľade Heliconiinae. Prvýkrát ju opísal Carl Linné vo svojom 12. vydaní Systema Naturae z roku 1767. Výrazne pruhovaný čierno-biely vzor krídel je výstražný a varuje pred predátormi.

    Caligo atreus

    Ide o kúsok z čeľade Nymphalidae. Tento druh možno nájsť od Mexika po Peru. Rozpätie krídel je od 140 po 160 mm. Larvy sa živia druhmi musa a heliconian a môžu byť škodcami pri pestovaní banánov. Dospelé jedince sa živia šťavami z hnijúceho ovocia.

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace