Politické strany, koaličný Smer a SNS, však toto stretnutie odmietli. Pellegrini si myslí, že politici nesprávne pochopili ich zámer. Cieľom podľa neho nebolo zmieriť politikov, ale to, aby predsedovia strán vyslali signál k svojim elektorátom. Ocenil, že parlament nakoniec prijal k atentátu jednomyseľne uznesenie, v ktorom ho odsúdil. Prezident sa však nevzdáva. „Budem sa aj naďalej snažiť dostať za okrúhly stôl predsedov politických strán.“
Koho pozve na obed?
Na uvedenie do funkcie 15. júna sa Pellegrini teší, uvedomuje si, že to bude náročný deň. To, ako chce viesť svoj úrad nasledujúcich päť rokov, symbolicky naznačí na obede v Prezidentskom paláci. Pozval naň 15 mladých ľudí a 15 seniorov.
Za jeden z problémov v spoločnosti totiž považuje priepasť medzi týmito generáciami, ktorá sa naďalej roztvára. „Najvypuklejší rozdiel medzi nimi sa prejavil po prezidentských voľbách. Tieto generácie sa prestávajú chápať.“ Hostí posadí k stolu na striedačku, mladý človek vedľa seniora. „Sám som zvedavý, ako budú spolu komunikovať, ,čílovať‘.“