Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
13.06.2024 10:52 | Správy | Zahraničné správy

Arménsko prekvapuje: Vystúpi z vojenskej aliancie vedenej Ruskom! Kým bude pri moci Lukašenko, tak...

Arménsky premiér Nikol Pašinjan vyhlásil, že žiaden z predstaviteľov jeho krajiny nenavštívi Bielorusko, kým bude pri moci tamojší líder Alexandr Lukašenko, uviedla vo štvrtok ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti.

TASR informuje podľa agentúry Reuters. Pašinjan v stredu povedal, že Arménsko vystúpi z Ruskom vedenej vojenskej aliancie Organizácia Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti (OZKB) po tom, čo jej členov vrátane Bieloruska obvinil, že spolu s Azerbajdžanom plánovali proti jeho krajine vojnu.

Arménsky premiér ďalej uviedol, že je ochotný zvážiť svoj postoj o odchode zo spomínanej aliancie v prípade, ak sa Bielorusko Arménsku ospravedlní alebo zo zoskupenia samo vystúpi, cituje Reuters.

Arménsko už vo februári pozastavilo svoje členstvo v OZKB, čo premiér odôvodnil tým, že aliancia Arménsko sklamala. V marci Pašinjan uviedol, že jeho krajina opustí OZKB, ak sa bezpečnostný blok nezaviaže, že bude uspokojivo podporovať bezpečnosť Arménska.

pokračovanie
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Mimoriadna schôdza NRSR sa skončila debatou o pandémii.
Stredajšie rokovanie NRSR skončilo fiaskom: Poslanci sa nevedeli dohodnúť na covidových amnestíach!
Ronald sa už 3 dni nevrátil domov.
Domov sa nevrátil už 3 dni: Polícia prosí o pomoc pri hľadaní nezvestného Ronalda z Prievidze
Ilustračné foto
Havária dvoch áut spôsobila požiar: V okolí Trnavy aktuálne zasahujú hasiči!
Veľmi dobre sa na celej situácii zabávali aj ich tanečné partnerky.
Foto
Kemka vytiahol na Sagana "atómovku": Stačil jeden pohľad dole a Peťovi padla sánka!
(ilustračné foto)
Aktualizované
Nové informácie o smrti muža († 59) z Detvy, ktorý utrpel devastačné poranenia: Polícia potvrdila najhoršie správy!
Pred viac ako 16 rokmi bol v Rimavských Janovciach zavraždený 37-ročný futbalový tréner Július N.
FotoVáš Tip
Krvavá stopa pri čističke: Vražda, ktorá otriasla slovenským futbalom! Prečo popravili trénera Júliusa († 37)?
(ilustračné foto)
Vodiči, pozor: Tento diaľničný úsek úplne UZAVRÚ! Obmedzenie platí aj pre tunel
Prezident SR Peter Pellegrini.
Veľký moment: Pozrite sa, kto pricestuje na Slovensko! Ide o PRVÚ návštevu po rokoch
Útok bol v meste aj nedávno, koncom marca. Na fotke z 29. marca sú hasiči, ktorí hasia požiar po ruskom raketovom útoku Zelenského rodisku.
Rodiskom Zelenského sa ozýva krik a plač: Niekoľko ľudí zomrelo, vypukol aj požiar
Semifinále Slovnaft Cupu prinesie súboj odvekých rivalov Slovana a Spartaka Trnava.
Slovan - Trnava ONLINE: Sledujte prvý zápas semifinále Slovnaft Cupu
(ilustračná fotografia).
Slováci, zbystrite: Na hraniciach s Rakúskom nastali zmeny! S týmto musíte počítať
(ilustračná foto)
Vodič v Bratislave si poriadne zavaril: Za TOTO mu teraz hrozí pobyt vo väzení!