Vyšetrovacia komisia pritom nezistila narušenie informačnej alebo kybernetickej bezpečnosti kancelárie ÚS. "Predseda Ústavného súdu zároveň prehodnotí ďalšie pokračovanie zmluvných vzťahov s osobami dotknutými závermi komisie s ohľadom na požiadavku vysokej miery dôvery vyžadovanej pri prerokúvaní jednotlivých prípadov v záujme ochrany integrity rozhodovania Ústavného súdu," uviedol súd.
Podľa záverov komisie únik informácií, ktoré sa dostali do médií, nenarušil integritu priebehu konania pred ÚS ani samotné rozhodovanie súdu. "Vzhľadom na verejnoprávny predmet a účel konania, verejnoprávny charakter účastníkov konania a celospoločenský význam rozhodnutí Ústavného súdu v tomto type konania, môže byť výsledok rozhodovania oznámený verejnosti aj zo strany samotného Ústavného súdu ešte pred doručením rozhodnutia účastníkom konania," konštatovala komisia.
Účastníci konania o súlade právnych predpisov nemajú podľa komisie žiadny osobitný právny nárok na "utajenie" informácie o rozhodnutí ÚS pred verejnosťou, resp. nezverejnenie tejto informácie až do doručenia samotného rozhodnutia. Komisia zároveň navrhla prijatie opatrení na zvýšenie ochrany údajov, týkajúcich sa rozhodovacej činnosti ÚS.