Jessica sa narodila na Novom Zélande, kde spolu s rodinou strávila celý život. Od malička to pritom nemala vôbec jednoduché. Ako píše portál Mirror, narodila sa so šiestimi vážnymi srdcovými vadami, ktoré si vyžiadali neuveriteľných 200 operácií. Ona sa však nevzdávala a bojovala zo všetkých síl. Napriek jej odhodlaniu a snahe špičkových lekárov, to jej srdce napokon nezvládlo.
Hoci mladá žena už od útleho veku trávila v nemocnici množstvo času, zvrat prišiel až v roku 2016. Presne v tomto období sa dozvedela, že
má pred sebou len dva roky života. Vďaka medicínskemu pokroku však pre ňu existovalo jedno riešenie - transplantácia. Jessica napokon s návrhom súhlasila a lekári sa pustili do hľadania vhodného darcu, čo trvalo kratšie ako očakávali.
Žena popravde nemala ani na výber. Už keď mala 19 rokov, zlyhalo jej srdce. A hoci je transplantácia veľmi riskantná, lekári s ňou súhlasili.
Medzitým ako čakala na vhodného darcu, prišla ďalšia rana osudu. O necelé tri roky neskôr sa totiž zistilo, že jej zlyháva aj pečeň, ktorú bolo potrebné tiež nahradiť. Už ako dvadsiatnička tak Jessica podstúpila dvojitú transplantáciu, ktorá jej zachránila život. Po náročnom zákroku sa ďalej rozhodla, že chce vede službu odplatiť a preto darovala svoje staré srdce na výskum. Krátko na to ho však dostala naspäť s tým, že momentálne to nie je potrebné.
A ani nevie ako, už držala v rukách svoj vlastný orgán, ktorý bol špeciálne zakonzervovaný. Nejaký čas ho mala u seba na Novom Zélande, no keď prišlo na sťahovanie do Austrálie, rozhodla sa, že si ho vezme so sebou. Počas bezpečnostnej kontroly na letisku však narazila na problém.
Zamestnanci ostali ako obarení. Ako sa dalo čakať, niečo také nepatrí medzi bežnú súčasť batožiny, mala preto čo vysvetľovať. Všetko
však dokázala podložiť a po neplánovaných nepríjemnostiach mohla pokračovať v lete s vlastným srdcom v rukách.