Za hlavné problémy voliči v komunikácii s AI Steveom označili obavy o osud Palestínčanov, odpadkové koše, cyklistické chodníky, imigráciu a potraty. Endacott poznamenal, že mať AI pomocníka mu umožňuje v istom zmysle reagovať na tisíce potenciálnych podnetov denne.
"Nemusím im ísť zaklopať na dvere, ťahať ich z postele, keď sa so mnou nechcú rozprávať," objasňoval Endacott. Podľa neho toto bola "stará forma politiky" - teraz sa ľudia môžu rozhodnúť, či a kedy kontaktovať AI Stevea.
Endacott odmieta tvrdenia, že AI nahrádza ľudského politika; práve naopak - trvá na tom, že jeho cieľom je vtiahnuť do politiky viac ľudí. "AI nepreberá vládu nad svetom....používa sa ako technický nástroj na priblíženie sa k voličom a na znovuobjavenie demokracie," vysvetlil Endacott. Dodal, že občan takto nielen volí každé štyri roky, ale má možnosť priebežne kontrolovať hlasovania svojho poslanca.
Endacott o sebe hovorí, že je centrista, ktorý sa "najviac, ale nie celkom" približuje k Strane zelených. Jeho vlastná strana Smarter U.K. sa o priazeň voličov neuchádza, lebo pred júlovými parlamentnými voľbami nebola zaregistrovaná v dostatočnom predstihu.