Podľa pozostalých by vláda USA mala stíhať tých, ktorí viedli spoločnosť, keď pri dvoch nehodách v rokoch 2018 a 2019 zahynulo 346 ľudí. Obe havárie boli spojené s chybnými systémami riadenia letu. Pozostalí považujú Boeing a jeho vedúcich pracovníkov za trestne zodpovedných za smrť ich blízkych a chcú spravodlivosť.
Poslanec Hrnko sa dva týždne od nehody objavil v parlamente: Dojemná spomienka na smrť rodiny (2019)
„Neberiem im to, ale nechcem s tým mať nič spoločné. Načo?“ zhodnotil Anton Hrnko s tým, že rodinu mu to nevráti. S firmou sa navyše pred časom dohodol na odškodnení. „Ja som sa s nimi dohodol už pred troma rokmi. Pre mňa je to ukončená záležitosť,“ doplnil Hrnko s tým, že sa s celou záležitosťou vyrovnal.
Americké úrady odložili žalobu na Boeing po tom, čo firma uznala pochybenia, dohodla sa na odškodnom a sľúbila nápravu. Po tom, čo nedávno došlo k ďalším incidentom s lietadlami 737 Max, začalo americké ministerstvo spravodlivosti zvažovať, že žalobu obnoví. Rozhodnutie má padnúť do 7. júla. Pozostalí chcú, aby sa z prípadnej 23-miliardovej pokuty zriadil nezávislý orgán, ktorý by dozeral na letecký priemysel.