Zimný štadión sa v minulosti nachádzal na okraji mesta, v súčasnosti je to už širšie centrum. Naopak, historické budovy v centre museli ustúpiť modernej výstavbe obchodného domu s Hotelom Kyjev na Kamennom námestí. Porovnajte si Bratislavu kedysi a dnes.
Manderlák
Manderlák bol prvou obývateľnou výškovou budovou na Slovensku, dosahuje 45 metrov. Postavili ho v rokoch 1935 - 1936 pre bratislavského mäsiara Rudolfa Manderlu. Súčasťou budovy bola kaviareň Grand, kde sa v minulosti stretávala bratislavská bohéma. „Za ním vidno pôvodnú výstavbu na Kamennom námestí, ktorá bola asanovaná počas stavby Obchodného domu Prior v 60. rokoch 20. storočia,“ povedal Maroš Mačuha.
Toto územie sa v 19. storočí nazývalo Ziegelfeld, teda Tehelné pole. „Názov vznikol kvôli tunajšej ťažbe hliny, z ktorej sa pálili tehly. Aj jazero Kuchajda vzniklo ako ťažobná jama,“ vysvetlil Maroš Mačuha, výkonný riaditeľ Bratislavského okrášľovacieho spolku. V roku 1958 bola pôvodná ľadová plocha zastrešená z dôvodu majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní. Vznikol Zimný štadión Ondreja Nepelu, ktorý mal vyše 4 000 miest na sedenie.
Šafárikovo námestie
Na zábere zo Šafárikovho námestia môžeme vidieť budovu ministerstva vnútra, filozofickej aj právnickej fakulty. Na prvý pohľad však upúta železnica na Starom moste. Trať zo Železničnej stanice Nivy do Rajky cez Starý most sprevádzkovali už v roku 1891 a od Hotela Savoy po ňom premávala aj slávna Viedenská električka. Železničná doprava cez Starý most bola ukončená po roku 1983.