Poukázala pri tom na zásady prevencie, ktoré spracovala Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Jednou z nich je udržiavanie čistoty. Odborníčka pripomenula dôležitosť čistenia plôch a zariadení používaných na prípravu jedál aj umývania rúk. Poukázala pritom na mikroorganizmy, ktoré sa môžu prenášať rukami, ale môžu byť aj na utierkach či náradí. "Aj ten najmenší kontakt ich môže preniesť do jedla a vyvolať choroby spôsobené jedlom," poznamenala.
Apelovala tiež na oddeľovanie surových potravín a uvarených pokrmov. "Surové potraviny, predovšetkým mäso, hydina a ryby, ako aj ich šťavy, môžu obsahovať nebezpečné mikroorganizmy, ktoré sa môžu prenášať na ostatné potraviny počas prípravy jedál a skladovania," vysvetlila. V lete neodporúča skladovať jedlá príliš dlhý čas, dokonca ani v chladničke.
Horúčavy trápia aj zvieratá: Táto mačka sa nutne potrebovala napiť. Pozrite, ako poprosila muža o spustenie vody z točky.
Ľudia by podľa slov Kromerovej mali byť dôkladní aj pri ohrievaní a varení pokrmov. "Správna tepelná úprava zabíja takmer všetky nebezpečné mikroorganizmy. Štúdie preukázali, že varenie potravín pri teplote 70 stupňov Celzia môže pomôcť zaistiť ich bezpečnosť pre konzumáciu," dodala.