Hlavný lekár festivalu Jaroslav Vidan zosumarizoval, že po páde stanu ošetrili 29 pacientov, ktorých zranenia si vyžiadali nemocničnú starostlivosť. "Štyria ľudia boli transportovaní do nemocnice v Považskej Bystrici a ďalších 25 do trenčianskej nemocnice. Dvadsaťosem zranení bolo ľahkého rázu a jedno zranenie bolo klasifikované ako stredne ťažké, keďže išlo o zlomeninu bedrového kĺbu. Môžem vyhlásiť, že ani jeden zo zranených nebol ohrozený na živote," skonštatoval Vidan.
Primátor Richard Rybníček označil piatkovú (12. 7.) veternú smršť za najsilnejšiu v Trenčíne za posledné mesiace. "Keď sme videli profesionalitu organizačného tímu, nebolo nutné vyhlasovať mimoriadnu situáciu. Vďaka ochote správcu športovej haly sme ju okamžite sprístupnili pre odchádzajúcich návštevníkov z Pohody. K dispozícii bolo 1500 miest a športovú halu využila asi stovka ľudí, ktorým sme zabezpečovali v spolupráci s organizátormi vodu, stravu a hygienické potreby," povedal Rybníček.
Festival Pohoda organizátori predčasne ukončili po piatkovej intenzívnej búrke a páde veľkého stanu. Pre pád stanu začala polícia trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Policajný vyšetrovateľ pribral do konania Ústav súdneho inžinierstva zo Žiliny.