K otázke, či má festival nahnutú budúcnosť, sa veľmi vyjadriť nechcel. Dodal, že zatiaľ nevie, čo piatkové udalosti znamenajú pre budúcnosť tohto popredného multižánrového festivalu na Slovensku, ktorého história siaha do roku 1997. Isté však je, že samotný primátor mesta Trenčín Richard Rybníček doplnil, že Pohoda patrí k Trenčínu a Trenčín k Pohode. Práve mesto podalo počas strašnej búrky pomocnú ruku všetkým, ktorí prišli na festival.
Otvorilo im mestskú halu, kde sa uchýlilo takmer sto ľudí. Ľuďom poskytli deky, sprchu, vodu a malý catering. Ostatní návštevníci prespali v autách či karavanoch. Obrovskú pochvalu však návštevníci vyjadrili aj personálu, najmä dobrovoľníkom. Tí aj v úpornom lejaku, pri ktorom nebolo vidieť na viac ako dva metre, robili spolu s ďalšími ľuďmi maximum, aby pomohli všetkým dostať sa do bezpečia a prečkať najhoršie okamihy v zdraví.
Najtragickejší ročník
V okamihoch, keď plachty stanu vietor doslova roztvoril a stavba sa začala rúcať, sa mnohým pred očami vybavili okamihy hrôzy z roku 2009. Presne pred 15 rokmi sa totiž na festivale odohrala strašná tragédia. Silný vietor zvalil jeden zo stanov a veľké kovové konštrukcie, ktoré ho podopierali, popadali na ľudí. Nešťastie neprežili Martin († 29) a Nikola († 19), ďalšie desiatky ľudí sa zranili. Celých deväť rokov sa spor naťahoval na súde. Nakoniec však padlo definitívne rozhodnutie. Nemecký staviteľ koncertného stanu, ktorý sa zrútil, musel zaplatiť spoločnosti Pohoda festival náhradu škody vo výške 33 190 eur. Rozhodol o tom Okresný súd v Trenčíne. Škoda podľa súdu vznikla preukázateľne vinou staviteľa stanu, expertízy podľa zdôvodnenia rozhodnutia súdu nepreukázali, že k pádu stanu došlo porušením prevenčných povinností organizátorov festivalu.