Medzi obeťami bolo 196 Holanďanov, 43 Malajzijčanov a 38 Austrálčanov. Okrem nich boli na palube zostreleného lietadla aj občania ďalších 17 štátov a 15 členov posádky. Boeing havaroval po štyroch hodinách letu pri dedine Hrabove v Doneckej oblasti.
V stredu 17. júla uplynie od tejto tragédie desať rokov. Lietadlo zasiahla ruská raketa z okupovaného územia Ukrajiny 17. júla 2014. Lietadlo v ten deň prelietalo nad územím východnej Ukrajiny ovládanej proruskými separatistami. Rusko však dodnes tvrdí, že nie je páchateľom tejto tragédie. Niekoľko dní po páde lietadla sa v svetových médiách objavili zábery, podľa ktorých mali predmetný odpaľovací systém BUK-M1 odvážať ruskí vojaci z pravdepodobného miesta činu späť do Ruska.
Medzinárodný tím vyšetrovateľov vo februári minulého roka oznámil, že pre nedostatok dôkazov pozastavuje vyšetrovanie. "Vyšetrovanie dosiahlo svoje limity, všetky stopy boli vyčerpané. Vyšetrovanie je preto pozastavené. Dôkazy nie sú dostatočné na ďalšie vyšetrovanie," uviedla vtedy holandská prokurátorka Digna van Boetzelaerová.
Holandský súd v prípade zostrelenia civilného letu MH17 nad východnou Ukrajinou odsúdil v novembri 2022 troch mužov na doživotie a jedného oslobodil. Rusi Igor Girkin, Sergej Dubinskij a Ukrajinec Leonid Charčenko, ktorých súdili v neprítomnosti, boli uznaní za vinných z vraždy a úmyselného spôsobenia havárie lietadla a dostali doživotné väzenské tresty. Odsúdení majú vyplatiť pozostalým najmenej 16 miliónov eur.