Najnovšie zábery ukazujú, ako vyzerá detstvo tisícok nevinných detí počas vojny. Mnohí prišli o strechu nad hlavou, o rodičov, o súrodencov a prežiť sa snažia, ako vedia. Potravu si hľadajú i v sutinách rozpadnutých budov.
1,4 milióna ľudí vyhnaných do Rafahu, predtým vyhláseného za „bezpečné územie“ od zvyšku rozprášenej Gazy, nemá kam ísť, pretože nedostatok humanitárnej pomoci spôsobuje hladomor. Humanitárne agentúry varovali, že v Gaze dochádzajú potraviny po tom, ako Izrael obsadil hraničný priechod Rafah. Agentúry poskytujúce pomoc uviedli, že jeho uzavretie spolu s druhým hlavným hraničným priechodom Kerem Šalom hrozí katastrofou pre milióny ľudí. Pred hladomorom varoval aj UNICEF. Predstavitelia OSN tiež obvinili Izrael, že neumožňuje prístup humanitárnym pracovníkom na hraničný priechod Rafah.
FOTO z Pásma Gazy si pozrite v galérii.
Oficiálny počet obetí v Gaze sa blíži k 38 000 vrátane približne 15 000 detí a predpokladá sa, že pod troskami je pochovaných ešte viac ľudí. Renomovaný lekársky časopis The Lancet nedávno uviedol, že počet obetí vojny v Gaze by mohol presiahnuť 186 000, ak sa zohľadnia faktory ako hladomor, choroby, zničenie zdravotníckych zariadení a osoby pochované pod troskami.
Veľké časti hlavného mesta Gazy boli zničené počas deviatich mesiacov bojov, odkedy Izrael 7. októbra začal obrovskú vojenskú ofenzívu po smrtiacich útokoch Hamasu na juhu Izraela, pri ktorých bolo zmasakrovaných 1 139 ľudí a zajatých 251 rukojemníkov. Predpokladá sa, že niekoľko stotisíc Palestínčanov zostáva táboriť na severe Gazy, ktorá je obliehaná od júna 2007.