Šmyhaľ potom českému premiérovi odovzdal čestné uznanie za "mimoriadny osobný prínos a posilnenie vojenskej kapacity Ukrajiny v obrane proti barbarskej ruskej agresii, za podporu ukrajinského ľudu v boji za mier a demokratické hodnoty".
Fiala zdôraznil, že hoci Ukrajinci musia proti ruskej prevahe bojovať sami, potrebujú na to dodávky západných zbraní, a to v "nezmenšenej miere". "Rusko môže byť privedené k rokovaciemu stolu len vtedy, keď uvidí, že vojensky nemá šancu uspieť. V tomto zmysle musíme Ukrajine pomáhať," povedal predseda českej vlády.
Okrem spoločného rokovania vlád sa uskutočnilo aj viacero bilaterálnych rokovaní medzi niektorými ministerstvami vrátane českého rezortu priemyslu a obchodu a ukrajinského ministerstva energetiky. ČR má podľa českého rezortu záujem na tom, aby vznikol takzvaný stredoeurópsky vodíkový koridor na prepravu vodíka vyrobeného na Ukrajine. Cieľom je zaistiť jeho dodávky do EÚ a zároveň posilniť energetickú bezpečnosť Ukrajiny a jej integráciu do európskej energetickej siete.
"Koridor prepojí Ukrajinu s priemyselnými regiónmi v Nemecku. V súvislosti s výstavbou tejto kľúčovej vodíkovej infraštruktúry prebieha štvorstranné rokovanie o memorande so zástupcami Slovenska a Nemecka," dodalo české ministerstvo. Česká a ukrajinská vláda spolu rokovali po druhýkrát. Prvé medzivládne konzultácie sa uskutočnili na konci októbra 2022 v Kyjeve.