Ďalšia záhada v pohorí Tríbeč? Z toho, čo našli turisti, naskakuje husia koža!
18. 7. 2024, 21:50

Zdroj: Facebook/Peťka CanisBestia Vorosova
Ako zo slávneho románu Trhlina! Turisti v pohorí Tríbeč natrafili na vec, ktorú si nevedia vysvetliť.
„Na vrchu Veľký Tríbeč v pohorí Tríbeč sa už od minulého týždňa nachádza opustený stan. Už niekoľko ľudí ho opakovane videlo a nikde nikoho. Toto je posledná fotka z utorka z našej skupiny venovanej Tríbeču. Je to nahlásené organizáciám, čo pátrajú po nezvestných, ale zatiaľ na nikoho z nahlásených to nesedí,“ napísala do známej turistickej skupina na Facebooku Peťka. Zároveň uverejnila aj fotku opusteného stanu. Či stan patrí lesným robotníkom, zatiaľ nie je jasné.

Zdroj: youtube.com, tivi.sk
„Dávam to sem len pre prípad, že by niekomu náhodou bol stan povedomý, prípadne by vedel o niekom, kto šiel do týchto miest na túru na dlhšiu dobu. Prvé informácie sú z víkendu, kedy už bol stan na mieste pár dní,“ informuje turistka.
Pohorie Tríbeč sa stalo známym vďaka románu Jozefa Kariku. O pohorí neďaleko Nitry sa ale traduje, že sa tam dejú čudné veci. Podľa dostupných dokumentov tam len za posledných vyše sto rokov zmizlo hneď niekoľko ľudí. Či ide skutočne o ďalšiu záhadu prekliateho pohoria, alebo si len niekto spravil nemiestny žart, zatiaľ nie je známe.
Autor: © Nový Čas, guz