Podľa spravodajcu agentúry AFP z prístavu už tretí deň stúpa čierny dym a požiar sa údajne v niektorých častiach prístavu rozširuje. Satelitné snímky ukazujú, že horí najmä v ťažko poškodenom palivovom sklade. Štátna spoločnosť, ktorá ho spravuje uviedla, že pri izraelskom zásahu zomrelo šesť jej zamestnancov. Podľa húsíov sa pri ňom zranilo viac ako 80 ďalších ľudí.
Sobotňajší nálet bol prvým izraelským útokom na Jemen. Išlo o reakciu na útok húsíjského dronu, ktorý deň predtým v Tel Avive narušil izraelskú protivzdušnú obranu a zabil jednu osobu.
Húsíovia tvrdia, že napriek útoku prístav funguje. "Pracujeme nepretržite, aby sme prijali všetky lode. Nemáme žiadne obavy o plynulosť zásobovania ani o dodávky potravín, liekov a ropných derivátov," citovala v nedeľu jemenská tlačová agentúra Saba predstaviteľa prístavu Nasra al-Nusairiho.
Americká analytická spoločnosť Navanti Group však uviedla, že útok na Hudajdu zničil päť prístavných žeriavov a znížil kapacitu skladovania paliva zo 150.000 na 50.000 ton. Prístav Hudajdá je dôležitý pre dovoz paliva a medzinárodnej pomoci pre oblasti ovládané povstalcami.
Húsíovia podnikajú od vlaňajšieho novembra opakovane útoky na lode v Červenom mori a Adenskom zálive. Útočiť sa snažia aj na ciele v Izraeli. Podľa ich slov tak robia na znak solidarity s Palestínčanmi v Pásme Gazy, kde prebieha vojna medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas.