Šokovaná komunita
Správa sa štvrťou Green, kde žije početná komunita Slovákov, prevalila ako lavína a mnohých šokovala. Hlavne mamičky s malými deťmi. Na sociálnych sieťach tohto sídliska však administrátori akékoľvek informácie o prípade mažú. Pre Maďarskú televíziu prehovorili susedia, ktorí opísali mamu napadnutého chlapca ako vzornú a incident si nevedia vysvetliť.
Nový Čas zisťoval, či v prípade napadnutia koná aj polícia. „Útvar Mosonmagyaróvár vedie konanie v predmetnom prípade na základe dôvodného podozrenia z ťažkého ublíženia na zdraví spáchaného z nedbanlivosti voči osobe, ktorá sa nemôže brániť. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudú poskytnuté žiadne ďalšie informácie,“ informovali z policajného riaditeľstva okresu Győr-Moson-Sopron.
Pes vo svojej hlave bojoval o život
Pavel Bradáč, psychológ psov
Najviac problémov s deťmi riešim okolo 1 - 1,5 roku. Deti sa začnú pohybovať a v psej reči je to niečo ako hrozba, ktorou je napríklad aj to, keď sa natiahne k psovi ruka. Pes to vníma ako ohrozenie a vo svojej hlave bojuje o život. Nemuselo sa mu nikdy nič stať, nemusel byť týraný, jednoducho je to o tom, že nebol trénovaný na tieto pohyby. Pitbul má razanciu útoku veľkú, navyše nemá brzdu. Takže jeho útok je zničujúci.
Útokov je veľa, ale neoznamujú ich, keď nie sú až takéhoto rozsahu. Verte tomu, že to môže byť zlomok sekundy, keď pes zacíti hrozbu a zaútočí. Chlapček tam mohol byť s mamou, ale to je v tom celom jedno. Za mňa je toto zodpovednosť majiteľa, lebo psy dávajú najavo dlho dopredu signály - napríklad keď pes žmúri oči pri hladkaní, nepáči sa mu to, len ešte nevrčí, alebo neútočí. Tiež keď vrčí, bojí sa a ľudia sa ho snažia potlačiť. Čo sa týka tej karantény, 14 dní je na to, aby to vyšumelo a potom si ho niekto možno odvezie, pretože nikto nič nevyskúma.