“Súd mi v trestnom konaní priklepol nemajetkovú ujmu vo výške 7,3 - tisíc eur a zároveň mi bolo od nemocnice v civilnom konaní vyplatených 15 - tisíc eur. Neskôr, po našom odvolaní, bola suma nemajetkovej ujmy zvýšená na 15 - tisíc eur. S jej výškou však napriek tomu nesúhlasím. Tá suma by mi z časti pokryla náklady na pohreb a služby advokátov, a to, čo by mi zostalo…toľko ľudský život nestojí,” hľadá ťažko slová pani Eva.
Osudom skúšaná žena je odhodlaná bojovať za spravodlivosť až do úplného konca. “Mám za to, že ak by bolo manželovi ihneď po hospitalizácii urobené USG vyšetrenie a následne na to operácia, mohol ešte žiť. V podobnom duchu, že šanca na záchranu života existovala, sa na súde vyjadril aj jeden zo znalcov. Manžel zomrel, zostala som sama, chorľavá a navyše sa starám o zdravotne ťažko postihnutého pravnuka, zatiaľ čo lekár, ktorý podľa mňa neurobil všetko, čo bolo v jeho silách, ďalej pracuje. Je to nespravodlivé. Manžel pre tento štát niečo spravil, tridsať rokov pracoval na vedúcej pozícii v doprave a takýto koniec, takúto zdravotnú starostlivosť v období, kedy ju najviac potreboval, si nezaslúžil. Budem bojovať až do konca a verím, že peňazí, hodných smrti môjho manžela, ktorej sa mohlo a malo predísť, sa dočkám,” povedala s trpkosťou v hlase pani Eva, ktorej dal toho času za pravdu aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý skonštatoval, že zdravotnícke zariadenie nesprávne realizovalo chirurgické vyšetrenie a malo nesprávne vedenú zdravotnú dokumentáciu.
Nemocnica podiel viny na smrti manžela pani Evy odmietla. „Podľa názoru nemocnice bol rozsah tohto vyšetrenia s ohľadom na aktuálne symptómy pacienta dostatočný. Vedenie nemocnice je presvedčené, že ani v prípade podrobnejšieho chirurgického vyšetrenia by nebolo možné zvrátiť pacientov stav,“ uviedla vtedy hovorkyňa michalovskej nemocnice Jana Fedáková.