Reklama

Ochranári nechápali, ako sa to mohlo stať: Zatúlaná krava v Slovenskom raji! Jej príbeh má smutný koniec

Ochranári nechápali, ako sa to mohlo stať: Zatúlaná krava v Slovenskom raji! Jej príbeh má smutný koniec

Zdroj: Facebook / Národný park Slovenský raj so sídlom v Spišskej Novej Vsi

Reklama

Zatúlanú kravu, ktorá sa počas uplynulého víkendu ocitla pri Barikádovom vodopáde v Slovenskom raji, napokon utratili.

Jalovica, ktorá v prostredí Ferraty HZS Kyseľ nemala čo robiť a stále nie je celkom jasné, ako sa do ťažko dostupného terénu vôbec dostala, patrila družstvu zo Smižian. Jeho predseda Rudolf Uhliar pre TASR potvrdil, že zviera usmrtili priamo na mieste a jeho ostatky previezli na bitúnok.

"Zviera za doposiaľ nejasných okolností zbehlo od svojho stáda pasúceho sa v okolí Smižianskej Maše. Prekonalo úctyhodnú cestu náročným a mimoriadne exponovaným terénom - cez Prielom Hornádu pod Tomášovský výhľad, ďalej popri Bielom potoku dolinou Tomášovská Belá a následne uviazlo vo ferrate v Kyseli," priblížila Správa Národného parku Slovenský raj na sociálnej sieti.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Jorge González medzi kravami.

    Situácia, keď sa hospodárske zviera dostalo takto hlboko do ťažko prístupného terénu národného parku, patrí podľa ochranárov do kategórie mimoriadne ojedinelých. Domnievajú sa, že samostatne by sa mu to nepodarilo a je tak pravdepodobné, že ho od stáda mohli odlákať a na ceste mu "pomôcť" nezodpovední turisti alebo rekreanti.

    Súvisiace