Čo však bolo najdôležitejšie, výskumný tím nenašiel žiadny balzamovací rez, čo bolo v súlade s objavom, pretože mozog, bránica, srdce, pľúca, pečeň, slezina, obličky a črevá boli stále prítomné v jej tele. To bolo pre vedcov prekvapením, pretože klasická metóda mumifikácie v Novom kráľovstve zahŕňala odstránenie všetkých takýchto orgánov okrem srdca.
Analýza jej kože neskôr ukázala, že Kričiaca žena bola nabalzamovaná s borievkou a kadidlom, drahými materiálmi, ktoré museli byť dovezené do Egypta z východného Stredomoria a východnej Afriky alebo južnej Arábie. Jej prirodzené vlasy boli farbené hennou a borievkou, zatiaľ čo dlhá parochňa, vyrobená z vlákien datľovej palmy, bola ďalej upravená kremennými, magnetitovými a albitovými kryštálmi, pravdepodobne na spevnenie prameňov a dodanie čiernej farby, ktorú starovekí Egypťania obľubovali, pretože predstavovala mladosť.
"Tieto zistenia podporujú staroveký obchod s balzamovacími materiálmi v starovekom Egypte. Expedícia vedená kráľovnou Hatšepsut priniesla kadidlo z Puntu, pravdepodobne zo Somálska v Afrike. V hrobke Tutanchamona bolo tiež nájdené kadidlo a borievka," doplnil profesor, ktorý aj dodal, že neexistuje žiadna zjavná príčina jej smrti. Zriedkavosť balzamovacích materiálov však vylúčila možnosť, že balzamovací proces bol nedbalý a balzamovači jednoducho zanedbali zatvorenie jej úst.
"Kričiaci výraz tváre múmie v tejto štúdii by sa mohol čítať ako kadaverický spazmus, čo naznačuje, že žena zomrela v agónii alebo bolesti," ukončil odborník s tým, že kadaverický spazmus je zriedkavá forma stuhnutia svalov, zvyčajne spojená s násilnými úmrtiami pod extrémnymi fyzickými podmienkami a intenzívnymi emóciami.