V rozhovore pred novinármi Starmer okrem toho odmietol dohady o tom, že polícia "rieši" krajne pravicové protesty prísnejšie ako ľavicové. Opakovane však vyjadril podporu polícii, pričom definoval, že ak násilníci útočia na ľudí "kvôli farbe ich pleti alebo ich náboženstvu, je to krajne pravicové násilie". Najnásilnejšie nepokoje v Británii za posledné desaťročie pokračovali aj v nedeľu, keď sa terčom útokov stali najmenej dva hotely, v ktorých sú ubytovaní žiadatelia o azyl.
Nepokoje vypukli po tom, ako boli minulý pondelok v Southporte na severozápade Anglicka smrteľne pobodané tri dievčatá. O údajnom útočníkovi, 17-ročnom mladíkovi, sa začalo na sociálnych sieťach šíriť mnoho fám a dezinformácií týkajúcich sa jeho možného pôvodu a náboženstva, čo viedlo k oživeniu napätých vzťahov časti väčšinovej verejnosti voči cudzincom.
Okrem násilných demonštrácií a zhromaždení, ktoré dokonca viedli k zrážkam medzi políciou, demonštrantami a niekedy aj protirasistickými protidemonštrantmi, sa v sobotu stala terčom útoku mešita v Southporte. Polícia uviedla, že od soboty zadržala okolo 150 osôb. Na základe rozhodnutia vlády bola posilnená aj ochrana mešít v krajine.