Hnutie podotýka, že k slovenskej demokratickej tradícii patrí aj riadne zastúpenie opozície vo vedení parlamentu. "Tak ako Robert Fico, aj Michal Šimečka získal svoj politický mandát v demokratických voľbách a bol riadne zvolený za podpredsedu Národnej rady SR. Odvolávať ho za prejavenie politického názoru je popretie demokratických princípov parlamentnej demokracie," uviedlo KDH na sociálnej sieti.
Hnutie zároveň pripomína, že tak ako zástupcovia vládnych strán, aj zástupcovia opozície reprezentujú politické názory časti občanov Slovenskej republiky. "Tvrdíme to aj napriek tomu, že s našimi politickými oponentmi naprieč politickým spektrom v mnohých programových bodoch nesúhlasíme," poznamenáva KDH.
Líder opozičnej SaS Branislav Gröhling poukázal na spojenie odvolávania Šimečku s odvolávaním ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS). "Lenže to sa nedá. Rokovací poriadok parlamentu takéto spojenie neumožňuje," poznamenal Gröhling. Dodal, že naďalej trvajú aj na odvolaní ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD).