Veriaci ho uctievajú ako najväčšiu relikviu kresťanstva, skeptici ho odmietajú ako dokonalý stredoveký falzifikát. Od svojho prvého známeho objavenia v 14. storočí je Turínske plátno predmetom vášnivých diskusií aj vedeckých výskumov.
Záhada zaujala i Davida Rolfeho, ktorý bol v čase svojho skúmania plátna ateista. Filmár sa dokonca rozhodol natočiť dokumentárny film s tým, že mal v úmysle nájsť prozaické vysvetlenie. Bol však natoľko ohromený tým, čo objavil, že konvertoval na kresťanstvo. Tvrdí že „nedokáže pochopiť nič iné, čo by mohlo vytvoriť tento obraz."
Ako upozorňuje Daily Mail, látka podľa Davida, nevykazuje známky farby alebo farbiva, ktoré by naznačovali, že ide o falzifikát - nie sú na ňom viditeľné žiadne stopy po farbe, atramente, farbive, škvrne alebo pigmentoch. David, ktorý medzičasom vydal ďalší dokument, zašiel tak ďaleko, že ponúkal 1 milión dolárov tomu, kto by dokázal reprodukovať rubáš so všetkými jeho charakteristickými znakmi.
Kresťania v Texase: Tancujú pri tyči, aby potešili Ježiša!
Nikomu sa to zatiaľ nepodarilo. Verí, že obrys Ježišovho tela sa zázračne odtlačil na látku, keď bol pred viac ako 2 000 rokmi vzkriesený. Najnovšia štúdia, ktorá však skúmala Turínske plátno unikátnym spôsobom, opäť rozprúdila debaty.
Čo odhalil nový výskum talianskych vedcov si prečítajte na nasledujúcej strane.