Jedným z účinných nástrojov vlády je podľa neho zvyšovanie minimálnej mzdy. Tá by sa mala zvýšiť minimálne na úroveň 60 % priemernej nominálnej mesačnej mzdy.
"Občania Slovenskej republiky už majú nárok na viac, aby zarábali viac a práve prudký tlak na zvyšovanie minimálnej mzdy zároveň tlačí alebo vytvára tlak aj na mzdy ako také, takže preto opakujem, už nemôže byť Slovensko len o tom, že je zaujímavé lacnou pracovnou silou, ale naozaj si slovenskí občania zaslúžia zarábať viac a takým najväčším nástrojom vlády na to, aby tlačila na mzdy, je práve zvyšovanie minimálnej mzdy," priblížil Tomáš.
Po tom, čo v stredu vláda schválila návrh novely zákona o minimálnej mzde, Tomáš doplnil, že sa bude naďalej snažiť o získanie podpory nielen zástupcov zamestnancov, ale aj zamestnávateľov, ktorí už na rokovaní Hospodárskej a sociálnej rady (HSR) SR predstavili dve podmienky. Jednou z nich bolo postupné zvyšovanie minimálnej mzdy v rámci automatu a druhá podmienka sa týkala príplatkov za prácu v neštandardných časoch. S týmito podmienkami však nesúhlasili odborári.
Na stredajšom rokovaní vláda schválila aj ďalší balík sociálnych opatrení, ktorý súvisí so starostlivosťou o zdravotne znevýhodnené deti. Šéf rezortu ozrejmil, že rodičia dostanú o 100 eur viac na opateru zdravotne znevýhodnených detí a zmení sa aj systém odľahčovacej služby, ktorá na Slovensku doteraz vôbec nefungovala.