Takisto sa objavili stopy kreatínu, ktorý sa uvoľňuje do krvného obehu, keď človek prekoná svalový rozpad alebo nejaký druh zranenia. „Vysoké percento kreatinínu zistené vo vzorkách [z lepiacej pásky] možno vysvetliť, najmä počas Ježišovej poslednej hodiny pred smrťou na kríži, zníženým prietokom krvi do obličiek spôsobeným aj hypovolémiou a silnou dehydratáciou,“ uvádza sa v štúdii uverejnenej v časopise Archives of Hematology Case Reports and Reviews. Hoci testovanie nedokáže preukázať, koho krvou je plátno pokryté, nová nedávna štúdia tvrdí, že našla dôkazy o tom, že rubáš pochádza spred 2000 rokov.
Toto nové zistenie je v príkrom rozpore so štúdiou z roku 1988, ktorá zistila, že rubáš je falzifikát, keď vedci určili, že bol vyrobený v rokoch 1260 až 1390 nášho letopočtu.
Turínske plátno je vyše 4 metre dlhý kus plátna, na ktorom je vpredu a vzadu slabo viditeľný obraz muža, o ktorom kresťania veria, že je Ježiš. Plátno bolo prvýkrát predstavené verejnosti v roku 1350, keď bolo vystavené v malom kostole vo francúzskom Lirey. Niektorí sa domnievajú, že ide o stredoveký falzifikát. Až v roku 1978 boli z plátna odobraté prvé fyzické vzorky. Vtedy však výsledky neboli jednoznačné, či sa vo vzorkách nachádzala krv alebo nie.